Zbavte se pupienkov a čiernych bodiek: Ako pleť najlepšie vyčistiť?

Už určite viete, že čistenie je pre mastnú pleť so sklonom k nedokonalostiam úplnou nevyhnutnosťou. Avšak důležité je myslieť i na to, že prílišné trenie tváre môže situáciu ešte zhoršiť. Vyskúšajte 3 jednoduché tipy, ktoré vám čistenie uľahčia.

Tip č. 1: Starostlivo sa odlíčte

Odličovanie býva pre mnohé ženy jednou z tých menej obľúbených činností. Každá z nás už však asi počula, že vynechať ho, je asi tým najväčším kozmetickým prešľapom, ktorého sa môžeme dopustiť. Odličovanie je dôležité pre zdravie a vitalitu pleti, a to najmä ak máte mastnú pleť so sklonom k akné. Farmaceutická špecialistka na pleť Loubna Id Said radí: "Ak používate len ľahký make-up, odličujte sa micelárnou vodou. Ide o výborný spôsob, ako odlíčiť tvár aj oči za pár sekúnd. "Ak máte odolnejšie make-up," siahnite po odličovacom mlieku. Aj na to však pozor! „Veľmi výživné prípravky môžu spôsobiť upchávanie pórov“, hovorí Loubna Id Said. Odličovací prípravok naneste na vatový tampón a jemne ním poklepávajte očné viečka aj tvár, bez toho aby ste pleť zbytočne treli. Make-up sa rozpustí a sám zmizne, čo pleti umožní počas noci dýchať a regenerovať sa.

Tip č. 2: Povedzte nie nadmernému peelingu

Každé ráno a večer je nutné pleť vyčistiť. Váš čistiaci prípravok by rozhodne mal byť jemný a k pleti šetrný. Ráno používajte peniaci gél pre normálnu pleť alebo micelárnu vodu, ktorá je "najlepším riešením pre citlivú pleť," dodáva Loubna. Večer potom na odlíčenie použite čistiace mlieko, následne na tvár nastriekajte termálnu vodu, ktorej prebytok jemne osušte čistým uterákom. Môžete siahnuť i po výživnejším penovom čistiacim prípravku, ale uistite sa, že neobsahuje mydlo a je hypoalergénny. A čo platí pre tie z nás, ktoré sa nelíčia? Aj v tomto prípade je dobré pleť večer vyčistiť pomocou micelárnej vody. Odstránite tak nečistoty ako maz, pot, alebo prach, ktoré sa na povrchu pleti môžu počas dňa nahromadiť.

Tip č. 3: Používajte starostlivosť proti pupienkom a pleť hydratujte

Akonáhle pleť vyčistíte, je dôležité pomôcť jej regenerovať sa a odstrániť z nej odumreté bunky, ktoré môžu upchávať póry. Používajte preto špeciálne určenú starostlivosť pre aknóznu pleť a uistite sa, že okrem iného pleť i hydratuje - aj mastná pleť totiž potrebuje svoju dávku hydratácie!

Redakcia

Náš ikonický prípravok

NORMADERM

Intenzívny čistiaci gél

Prípravky na čistenie pleti - Default

Dôkladne vyčistená pleť bez vysušenia. Pre jemnejšiu textúru pleti. 400 ml

NORMADERM

PROBIO-BHA
SÉRUM PROTI
NEDOKONALOSTIAM PLETI

Séra na tvár - Default

Koriguje viditelnosť výsevu hormonálneho akné.

PURETÉ THERMALE

Čistiaca pena pre rozjasnenie pleti

Prípravky na čistenie pleti - Pena

Príjemná čistiaca pena, ktorá zbavuje pleť nečistôt a odhaľuje jej prirodzený jas. Vhodné pre citlivú pleť. 150 ml

Najčítanejšie

Buďte v menopauze v pohode

Menopauza je dôležité obdobie vživote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov afalošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

Prečítajte si viac

Starnutie pleti a pigmentové škvrny možno riešIť

Tmavé škvrny patria medzi najčastejšie problémy, ktoré ženy okrem vrások od určitého veku riešia. Pigmentové škvrny sa prejavujú predovšetkým na tvári, výstrihu a chrbtoch rúk. Často býva používaný výraz „starecké škvrny“, pretože kvôli nim pokožka vyzerá staršia.

Prečítajte si viac

Menopauza: v akom veku dochádza k tejto „životnej zmene“?

Menopauza sa objavuje typicky medzi 45. a 55. rokom života. Jej začiatok sa však u každej ženy líši – každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo tak neexistuje.

Priemerná žena v menopauze má dnes 51 rokov. Ide však o postupnú hormonálnu zmenu, ku ktorej nedochádza cez noc, je to prechod začínajúci obdobím premenopauzy či perimenopauzy.

Je pravda, že väčšinou na túto zmenu nie sme pripravené. Zvyčajne nastupuje s celým radom fyzických prejavov, ktoré môže byť ťažké zvládnuť. Čím lepšie sa ale na túto zmenu pripravíme, tým lepšie jej dokážeme čeliť.

Prečítajte si viac